Z tego artykułu się dowiesz:

  • dlaczego frezy są oznaczone kolorowymi metkami
  • jakie jest znaczenie metek na frezach diamentowych
  • jakie jest znaczenie metek na frezach ceramicznych i karbidowych (ze spiekanego węglika)

Dziś parę słów o frezach diamentowych do skórek i paznokci. 

Każdy frez jest oznaczony kolorowym paskiem. Dobrze dobrane frezy sprawiają ze zrobienie manicure jest szybkie i bezbolesne. Dlatego każda stylistka paznokci powinna wiedzieć, jakie jest znaczenie kolorów na frezach.

Spróbujmy wyjaśnić co znaczą te kolorowe paski na frezach do manicure oraz pedicure.

Kolorowe metki nie są przypadkowe - oznaczają, jaka jest ścierność napylenia frezu. W zawodzie stylistki paznokci bardzo istotna jest świadomość tego, do jakiej skóry jakiego frezu najlepiej użyć.

METKI NA FREZACH DIAMENTOWYCH

Jakie kolorowe paski możemy spotkać na frezach diamentowych?

Biały – oznacza super delikatne napylenie, takie frezy z reguły nie są używane w gabinecie kosmetycznym (są używane przez stomatologów do polerowania zębów).

Żółty – bardzo delikatne drobinki w napyleniu, podczas manicure i pedicure jest używany chyba tylko do opracowywania stopy cukrzycowej.

Czerwony – delikatne napylenie, takie oznaczenie ma większość frezów używanych do manicure. Takie frezy są uniwersalne, za ich pomocą bez problemu usuniesz nabłonek (pterygium), podniesiesz skórkę, wytniesz ja, a także opracujesz wały i zatoki boczne paznokcia.

Niebieski – średniej grubości napylenie. Takie frezy też są często używane, ale dla zgrubiałej i mniej delikatnej skory.

Zielony – agresywne napylenie, w kosmetyce taki frez jest używany niezwykle rzadko, tylko do grubych warstw zrogowaciałej skóry.

Czarny – bardzo agresywne napylenie, podczas manicure i pedicure nie używamy takich frezów.

OZNACZENIA FREZÓW DO ZDJĘCIA MASY: CERAMICZNYCH ORAZ KARBIDOWYCH

A co w przypadku frezów do zdjęcia hybrydy, żelu i akrylu? Metki na frezach ceramicznych, a także karbidowych (z węglika spiekanego) dostarczą nam nieco inne informacje:

Czarne oraz zielone mają największe „noże”. Są agresywne, rzadko używane, ponieważ takim frezem bardzo łatwo zniszczyć naturalną płytkę. Jedyne zastosowanie – skrócenie długich paznokci lub szybkie usuniecie bardzo grubej warstwy żelu, akrylu lub tytanu.

Niebieskie są najbardziej uniwersalne – hybrydę zdejmiesz szybko, precyzyjnie i bezboleśnie, nie dotykając płytki paznokcia, nawet w 10 minut.

Jeśli jesteś poczatkującą stylistką, wybierz czerwony frez do usunięcia poprzedniej stylizacji. Jedna pamiętaj, żeby wykonywać nie więcej niż 2-3 ruchy w jednym miejscu, inaczej klientka poczuje pieczenie i bol.

Czasem frezy są oznaczone dwoma kółkami (przykładowo, czerwonym i niebieskim). Oznacza to, ze grubość napylenia lub wielkość noży jest pomiędzy (większa niż u freza czerwonego, ale mniejsza niż u niebieskiego).

Żółte frezy do zdjęcia są zbyt delikatne do usunięcia grubej warstwy materiału, ale możesz bezpiecznie dopracować takim frezem szczegóły. Żółty frez jest idealny do wypiłowania luku paznokcia od środka podczas przedłużania i uzupełnienia stylizacji.

Mam nadzieję, że informacja będzie przydatna, a jakbyś miała jakieś pytania, pisz na hands.up.art@gmail.com .